WoodBall 2

Didn't you play yet? WoodBall 2 is available on Google Play and App Store!

 
 

3D Content Creation

for Game/Film Industry

 

Simge VR Lab

 
 
1
1

ADVERGAME (Reklamoyun)

Advergame web yada kolay dağıtılabilen medyalar için hazırlanan, “reklam amaçlı” bilgisayar oyunlarıdır. Oyun içine marka imajını kuvvetlendiren mesajların yerleştirildiği yepyeni bir pazarlama biçimidir. İnteraktif iletişim ve pazarlama alanında hizmet veren ve amacı pazarlama içerikli mesajlarla marka bilinirliğini arttırmak olan bir oyun türüdür. Geleneksel pazarlama yöntemlerinden sıyrılmak isteyen firmaların tercih ettiği Advergame uygulamaları tüketici ve firma arasında pozitif bir bağ yaratır. Oyunu oynayan kullanıcıların markayla birebir ilişki içerisinde olması ve bir süre sonra markanın ürün veya hizmetini oyunla bağdaştırması, markanın daha akılda kalıcı hale gelmesini sağlamaktadır.

3d Advergame Nerelerde Kullanılır?

Web sayfaları, sosyal medyalar, cep telefonları ve Türkiye de yeni yaygınlaşan Dijital TV platformlarında kendine yer bulmaktadır. Advergame’in Internet de ki kullanımı diğer mecralara göre daha yaygın ve etkilidir. Advergame’in Internet ortamında kullanılmasının en büyük nedenlerinden biri internetin popülerliği ve sinirsiz sayıda kişiye ulaşmasıdır. İkinci önemli nedeni ise geri dönüşlerin toplanması ve değerlendirilmesi açısından Internet ortamının daha müsait olmasıdır. Advergame’i Internet ortamında cazip kılan diğer özellikleri ise kolay yüklenebilir ve kolay ulaşılabilir olmalarının yanı sıra reklamı yaymak için çok düşük işletme maliyetlerine ihtiyaç duymasıdır.

WoodBall Mobile Game

“Oyuncuların %87’si, oynadıkları oyuna entegre edilmiş markaları hatırlamaktadır…”

Web Advergame

Advergame’in AVANTAJLARI

Advergame uygulamaları diğer pazarlama ve reklam tekniklerinden farklı olarak insanlarda bağımlılık yaratabilecek tek medya ortamıdır. Advergame oyunları markaların katma değerlerini oldukça yükseltmektedir çünkü kullanıcılar bir yandan marka hakkında bilgi alırken bir yandan da oyun oynamış oluyorlar. “Double Fusion” ve “Nielsen Interactive” tarafından yapılan bir araştırmaya göre oyun içine entegre edilmiş ve oyunla bütünleşmiş reklamlar markaların bilinirliğini %60 oranında artırmaktadır.

Advergame Hakkında Bazı Yorumlar…

  • Reklam oyunlar(Advergame) diğer reklam stratejilerine kıyasla çok efektif bir yöntem olarak görünmektedir. (IDGA Online Games)
  • Advergame uygulamaları etkileşimli tanıtım ve reklamın vazgeçilmez bir parçasıdır. (GartnerG2)
  • Kullanıcılar tarafından en çok talep gören web siteleri, içerisinde oyun barındıran sitelerdir. (Nielsen Interactive)

“18-34 yaş gurubu insanlar televizyon izlemek yerine online oyun oynamayı tercih ediyorlar…”

Neden Simge ?

Çünkü oyunları seviyoruz ve ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz!

Simge Simülasyon Teknolojileri sosyal mecralarda, akıllı telefonlarda, web sayfalarında ve birçok farklı platformda(cross-platform) oynanabilen oyunlar geliştirmektedir. Oyunlarımız zengin içeriklere ve yüksek grafik kalitesine sahiptir.

Cross Platform Game

Oyunlarımızdan Bazılarına Göz Atabilirsiniz